Ježíškova cesta - Boží dar

 ježíšek

 

O Ježíškově cestě

Městečko Boží Dar je vyhlášeno Ježíškovým městečkem. Působí zde Ježíškova pošta, která rozesílá po celé zemi dopisy, orazítkované symbolem Ježíška.. Především zde ale byla od 8.12.2007 slavnostně otevřena Ježíškova cesta.trasa

Popis Ježíškovy cesty

Ježíškova cesta má dva okruhy. Malý okruh, určený těm nejmenším dětem, je dlouhý 5 600 m, velký okruh měří 12 900 m, je tedy pro zdatné turisty.
Na cestu vyrazí děti se svým doprovodem od Infocentra muzeum nebo ze SKY areálu NOVAKO v městečku Boží Dar. Cesta má 13 zastávek, ke kterým dojdete po značených cestách a poznáte je podle pěkných domečků. V každém domečku čeká děti zajímavý úkol. Někde budou poznávat stopy zvěře, jinde stromy podle listů nebo plodů, v dalších zastávkách zase budou muset uhádnout, co k sobě patří nebo označit, co je správné. Na všech zastávkách bude děti vítat Ježíšek a jeho přátelé a pomocníci z Ježíškova světa.

Průběh hry na Ježíškově cestě

Na začátku trasy v Infocentru muzeum nebo ve SKY areálu NOVAKO v Božím Daru obdrží děti Ježíškův zápisníček, který je opravňuje vstoupit na Ježíškovu cestu, a také plánek cesty.
Na každé zastávce si děti do Ježíškova zápisníčku zaznamenají své řešení úkolu, který na této zastávce dostanou. Po absolvování jednoho z okruhů navštíví děti Infocentrum muzeum nebo SKY areál NOVAKO, tedy místo, odkud vyšly. Zde jim Ježíškovi pomocníci zkontrolují, zda úkoly splnily správně, ty správné pak orazítkují Ježíškovým razítkem. Na závěr cesty pak zde děti i rodiče dostanou od Ježíška malé dárky. Když náhodou některý úkol nesplníte úplně správně, nebuďte smutní, dáreček dostanete stejně, už proto, že jste Ježíškovu cestu navštívily a snažily se.
A ještě pozor!  U většiny zastávek vás čeká malá atrakce, třeba kolotoč, houpačky a jiné zábavy. To proto, aby vám cesta lépe ubíhala, nebo i proto, abyste si mohly trochu od chůze odpočinout.zápisníček

Milé děti

Ježíškova cesta na Božím Daru je ohromná zábava! Možná ale, že cestovat na Boží Dar je pro některé z vás, a pro vaše rodiče časově náročné. I když samozřejmě budeme rádi, když třeba v létě své rodiče přeprosíte, aby vás na tuto cestu vzali, máme pro vás jinou možnost.
Nemusíte zatím cestovat až na Boží Dar. Než se na tuto cestu vypravíte, můžete si celou Ježíškovu cestu projít zde na našich www stránkách.
Stáhněte si Ježíškův zápisníček a vytiskněte si ho. Nemáte-li tiskárnu, stačí, když si sami z čistých listů papíru Ježíškův zápisníček vyrobíte. Potom se už můžete vesele vydat na Ježíškovu cestu a plnit úkoly na jejích zastávkách. Plnění jednotlivých úkolů zapište do vašeho Ježíškova zápisníčku.
Vyplněný Ježíškův zápisníček můžete poslat Ježíškovi na adresu a tím se pochlubit, jak jste šikovné.

 

Informace:

 

Adresa: Infocentrum, Boží dar 2, PSČ 362 62

Telefon:  353 815 108 / 353 815 276              

Mobil:  603 539 020 / 603 539 020

Denně od: 8.00 - 11.30   12.00 - 18.00

Fax:  353 815 108

E-mail:  info@bozidar.cz

http:  www.bozidar.cz   

 

 

článek převzatý z: http://www.jeziskovacesta.cz/ke-stazeni

Sorry, you need to install flash to see this content.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer